آغاز برداشت گندم از مزارع اقلید، شمالی ترین منطقه فارس

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: برداشت گندم از ۲۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان به عنوان شمالی ترین منطقه استان فارس آغاز شده است.

آغاز برداشت گندم از مزارع اقلید، شمالی ترین منطقه فارس

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل از اقلید، ارسلان صالحی گفت: پیش بینی می شود از ۲۲ هزار هکتار مزارع آبی و ۷۵۰۰ هکتار مزارع دیم شهرستان اقلید بالغ بر ۹۰ هزار تن گندم برداشت شود.

به گفته وی؛ کار برداشت گندم از این مزارع از اوایل تیر ماه آغاز شده است و پیش بینی می شود تا اواخر مرداد ماه نیز به طول انجامد.

صالحی با بیان اینکه ۱۱ مرکز خرید گندم در شهرستان اقلید جانمایی و آماده خرید تضمینی محصول کشاورزان می باشند، اظهار کرد: ۲۲ نفر از کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان و اداره تعاونی روستایی به عنوان عوامل تشخیص و ذیحساب در مراکز خرید بر فرایند خرید گندم تولیدی نظارت دارند.

او با اشاره به اینکه شهرستان اقلید آخرین نقطه استان فارس در برداشت گندم است، ابراز کرد: افزون بر ۱۱۰ دستگاه کمباین در برداشت محصول گندم این شهرستان مشارکت خواهند داشت که هماهنگی های لازم در زمینه انجام بازدید های فنی و تامین سوخت آنها صورت گرفته است.

صالحی افزود: با توجه به حساسیت موضوع تأمین امنیت غذایی و ضرورت تعیین زمان مناسب برداشت، با نظارت مستمر کارشناسان بر عملیات برداشت از ریزش‌های احتمالی و وارد آمدن خسارت به مزارع گندم پیشگیری می شود.

شهرستان اقلید با دارا بودن دشت های حاصلخیز نمدان، آسپاس، بکان و طغر در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد. پایان پیام/ ن

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید