ارتقای سلامت روانی جامعه با بهره‌گیری از ظرفیت روانشناسان

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: ارتقای دسترسی به خدمات سلامت روان به کمک مشاوران و روانشناسان متخصص از طریق ارایه خدمات روانشناسی رویکردی است که مورد توجه بهزیستی قرار گرفته است.

ارتقای سلامت روانی جامعه با بهره‌گیری از ظرفیت روانشناسان

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل از کرج، وجیهه محمدی فلاح، مدیرکل بهزیستی استان البرز، بعدازظهر امروز به مناسبت روز جهانی سلامت روان با شعار سلامت روان حق همه افراد است، گفت: ارتقای دسترسی به خدمات سلامت روان به کمک مشاوران و روانشناسان متخصص از طریق ارایه خدمات روانشناسی رویکردی است که مورد توجه بهزیستی قرار گرفته است.

وی یادآورشد: براین اساس، مشاوره و مددکاری توسط مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی و مددکاری تحت نظارت، صدای مشاور (١٤٨٠)، مراکز سلامت روان، اورژانس اجتماعی با ارایه آموزش‌های تخصصی پیش از ازدواج، آموزش‌های زندگی خانواده وتحکیم بنیان خانواده، غربالگری اضطراب کودکان ۵ و ۶ سال و آموزش‌های مهارت‌های زندگی مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز تاکید کرد: بنابر این ارایه خدمات روانشناختی دولتی و غیر دولتی حضوری به افراد نیازمند و در معرض آسیب و یا آسیب دیده از قبیل زوجین متقاضی طلاق،معتادین، سالمندان، معلولین، بیماران اعصاب و روان، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد، همسر آزاری،کودک آزاری و خشونت‌های خانگی در راستای ارتقا سلامت روان و سلامت اجتماعی جامعه هدف به صورت تخصصی مدنظر قرار گرفته است.

وی در ادامه با اعلام اینکه در ایران از ۱۸ لغایت ۲۴ مهر ماه به نام هفته سلامت روان نامگذاری شده، گفت: هدف کلی ارتقاء سطح سلامت روان افراد و افزایش آگاهی، تغییر و اصلاح نگرش جامعه نسبت به مسایل بهداشت روان است.

محمدی فلاح افزود: سلامت روان یکی ازحوزه‌هایی است که با توجه به رشد بی‌سابقه مشکلات روحی و روانی در بین انسان‌ها، اهمیت ویژه‌ای یافته و دانستن اصول آن، برای همه ما ضروری است. 

وی گفت: مفهوم سلامت روان جنبه‌های مختلف عاطفی، روانی و رفاه اجتماعی افراد را شامل می‌شود به گونه‌ای که می‌توان گفت روی طرز تفکر، احساس، نحوه رفتار ما در هنگام رویارویی با وقایع زندگی، چگونگی مدیریت استرس، نحوه ارتباط با دیگران و تصمیم‌های ما در طول زندگی تأثیر می‌گذارد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز بیان کرد: بنابراین سالم بودن محیط روانی و پیشگیری از آسیب‌ها و جلوگیری از پیدایش بیماری‌های روانی از نیازهای اولیه تأمین بهداشت روانی محسوب می‌شود.  

وی تاکید کرد: همچنین سازمان بهزیستی به عنوان یکی از متولیان اصلی سلامت فردی و اجتماعی نقش عمده ای در تعدیل فضای روانی و اجتماعی دارد.

پایان پیام/

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید