از رونمایی فیش حقوقی تا تراکم‌فروشی برای جذب درآمد

عضو شورای شهر ساری ضمن رونمایی از فیش حقوقی و حکم کارگزینی خود، گفت: من قبل و بعد شورا هیچ تغییری نکردم، هدفم ارائه خدمت باکیفیت به مردم شهر است و کم شدن وابستگی شهرداری ساری به لحاظ درآمدی به ماده ۱۰۰ است.

از رونمایی فیش حقوقی تا تراکم‌فروشی برای جذب درآمد

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل از ساری، سید حسن احمدی سقندیکلایی چهارشنبه‌شب در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه در صحن علنی شورای شهر ساری، هدف از برگزاری این نشست را شفاف‌سازی عنوان و اظهار کرد: ما به‌واسطه ورود به شورای شهر در تریبون شیشه‌ای قرار گرفته‌ایم و طبیعی است که شبهاتی مطرح شود بر خود لازم می‌دانم که شبهات را برطرف کنم. احمدی ضمن رونمایی از فیش حقوقی و حکم کارگزینی خود از سال ۱۳۹۹ تاکنون، خاطرنشان کرد: بعد از مطالعه نامه امیرالمومنین به مالک اشتر تصمیم گرفتم هر چه دارم و ندارم را با سند به نمایش بگذارم تا همه بدانند که من اهل رانت نبوده و نیستم.

رئیس کمیسیون حقوقی و برنامه و بودجه شورای شهر ساری با بیان اینکه امروز حتی دوستدارانم مخالف ما شدند، تاکید کرد: از همینجا اعلام می‌کنم تا مردم بدانند به کسی رای داده‌اند که تغییری نکرده است. وی با بیان اینکه هدفم ارائه خدمت باکیفیت به مردم شهر است، گفت: کم شدن وابستگی شهرداری ساری به لحاظ درآمدی به ماده ۱۰۰ هدف مهمی است که در برنامه دارم و به شدت بر رویش تمرکز کرده‌ام. احمدی خاطرنشان کرد: بودجه سال آینده شهرداری ساری به مبلغ ۲ هزار و ۷۸۲ میلیارد تومان بسته شد که هزار میلیارد مربوط به پروژه‌های سرمایه‌گذاری می‌شود یا از طریق اوراق و یا وام. این عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور از اواخر دهه ۲۰ تغییر کرد، ادامه داد: همانطور که می‌دانید شهرداری‌ها در اوایل دهه ۶۰ خودگردان شدند و به سمت تراکم‌فروشی حرکت کرده و وابسته شدند. وی افزایش مهاجرت از روستا به شهر، ازدیاد نیرو، مشکل رشد اقتصادی و غیره را از جمله مشکلات حال حاضر شهرداری ساری عنوان کرد و گفت: درآمد ما به ساخت و ساز و تراکم فروشی وابسته است و رشد اقتصادی با درامد شهرداری ارتباط مستقیم دارد، از طرفی با کاهش تقاضای مسکن تا ۱۵ سال آینده شاهد کاهش درآمد شهرداری نیز خواهیم بود. احمدی خاطرنشان کرد: در شرایطی که شهرداری با مشکلات مالی مواجه است، ما در کمیسیون بودجه به اتفاق کمیسیون عمرانی باید ظرفیت‌های سازمان را خوب و مهندسی شده افزایش بدهیم تا وابستگی شهرداری را نسبت به تراکم‌ فروشی کم کنیم. رئیس کمیسیون حقوقی و برنامه و بودجه شورای شهر ساری اضافه کرد: شهرداری باید تضامین معتبری داشته باشد که در گرو سازمان تامین اجتماعی است، نگاهمان فعلا صرف سرمایه‌گذاری است. وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان ایکه بخش اعظمی از پروژه نیروگاه زباله سوز در دوره مدیریت جواد طالبی پیشرفت فیزیکی داشت، یادآور شد: متاسفانه ماهانه ۷ میلیارد تومان برای جمع‌آوری زباله ساری صرف می‌شود که در صورت تکمیل نیروگاه حذف خواهد شد. احمدی با بیان اینکه اگر تخلفات اداری منحر به فساد شود پسندیده نیست، تاکید کرد: پروژه ابن شهر آشوب، نارجستان و صفرآباد تعریف شده هستند، اما چند پروژه دیگر تعریف نشده داریم. این عضو شورای شهر ساری بار دیگر با بیان اینکه اهل رانت نبوده و نیستیم، گفت: زمان انتخابات افشاگری نکردم رای جمع کنم، اگر در فضای مجازی می‌گویند رانت مرتکب شده‌ایم بروید تحقیق کنید، بنده پاسخگوی هر سوالی حتی در زمینه شخصی هستم.  وی در پایان عنوان کرد: من به دنبال پیشرفت اقتصادی بدون رانت هستم البته به نام خودم نه به نام دیگران و در مسیر درست، هدف اصلی نیز خدمت به مردم است. پایان پیام/۸۶۰۴۸/غ

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید