اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه

فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه (اشراق) از سوی معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.

اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل از قم، سیدمحمدجواد شرافت در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اعلام فراخوان ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه (اشراق) تصریح کرد: هویت‌بخشی به شعر دینی و شعر حوزه‌های علمیه در قالب کشف و پرورش و جهت‌دهی استعدادها، معرفی و تشویق استعدادهای برتر و معرفی چهره‌های حوزوی و غیر حوزوی که می‌توانند الگو و معیار باشند ازجمله اهداف برگزاری این دوره از جشنواره است.

وی افزود: شعر کلاسیک، شعر نو، شعر کودک و نوجوان و نوحه و سرود ازجمله بخش‌های این دوره از جشنواره است و “شعر آزاد طلاب” موضوع عمومی و “هجو دنیای مدرن” موضوع ویژه این جشنواره است.

دبیر ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه ادامه داد: این جشنواره دارای رده‌بندی اول تا سوم نیست و هر تعداد اثری که ازنظر داوران و دبیرخانه علمی، ازلحاظ کیفی و محتوایی برجسته و ممتاز و قابل تقدیر باشد، موردتقدیر قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص توجه به استعدادهای تازه در این دوره از جشنواره گفت: بخش ویژه‌ای با همین عنوان در نظر گرفته شده است و دبیرخانه اشعار شاعرانی را که زیر 22 سال سن دارند و  تجربه شاعری چندانی ندارند، به‌صورت مجزا داوری و معرفی خواهد کرد.

شرافت در خصوص معیارهای داوری آثار اظهار داشت: علاوه بر معیارهای ادبی ازجمله سلامت و صلابت زبان، بهره‌مندی به‌اندازه‌ی شعر از عناصر شاعرانه، تازگی و خلاقیت ادبی و…، وجود نگاه عمیق و محتوا و اندیشه متعالی دینی و حوزوی در آثار موردتوجه دبیرخانه خواهد بود.

وی این جشنواره را ویژه طلاب علوم دینی دانست و عنوان داشت: هر شرکت‌کننده می‌تواند با حداکثر 10 اثر در جشنواره شرکت نماید و این ده اثر شامل مجموع آثاری است که در بخش‌های مختلف می‌تواند ارسال کند.

دبیر ششمین جشنواره بین‌المللی شعر حوزه افزود: در صورت امتیاز بالای چند اثر، تنها یک اثر از هر شاعر به‌عنوان اثر برتر انتخاب خواهد شد و درصورتی‌که یک شاعر بیش از ده اثر ارسال کند، ده اثر اولی که ارسال کرده مورد داوری قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: ثبت‌نام، ارسال اثر و اطلاع از اخبار جشنواره از طریق http://shear.eshragh.ir صورت  می‌پذیرد و دهم بهمن‌ماه 1402 آخرین‌مهلت ارسال آثار به جشنواره خواهد بود.

شرافت خاطرنشان کرد: از شاعران حوزوی تقاضا می‌شود به‌منظور استفاده از خدمات و مزایای مادی و محتوایی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی ویژه طلاب هنرمند، نسبت به ثبت‌نام و تشکیل پرونده در پورتال تجمیع اشراق به نشانی https://art.eshragh.ir اقدام کنند.

پایان پیام/ 78041

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید