امام جمعه یزد: خوی حیوانی آمریکا عامل حمایت از کشتار مردم غزه است

امام جمعه یزد با بیان این‌که امروزه مقاومت ملت فلسطین به مرحله مهم و حساس خود رسیده است، گفت: خوی حیوانی آمریکا عامل حمایت از کشتار مردم غزه است.

امام جمعه یزد: خوی حیوانی آمریکا عامل حمایت از کشتار مردم غزه است

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته پنجم آبانماه نماز جمعه مرکز استان، با اشاره به اهمیت تقوا و پرهیز از گناه اظهار کرد: ما در محضر خدا هستیم و خداوند ناظر بر اعمال ما است و باید در مسیر خداوند گام برداریم.

وی با اشاره به راه‌های رسیدن به خداوند افزود: عبادت خداوند باید با ایمان قلبی و با خشوع انجام شود، نه اینکه در هنگام عبادت به مسائل دنیوی فکر کنیم، و برای رسیدن به مقام قرب الهی باید در این مسیر با سیر قلبیِ بیشتر نسبت به سیر بدنی حرکت کنیم.

امام جمعه یزد گفت: در تلاش‌های خود باید به دستیابی رضایت و محبت خداوند توجه کنیم و در مسیر محبت الهی قدم برداریم تا بتوانیم به درجه خشوع در پیشگاه حق دست پیدا کنیم.

آیت الله ناصری یزدی با بیان این‌که برای رسیدن به خداوند هفت راه مهم وجود دارد، تصریح کرد: انفاق و احسان، توبه در پیشگاه خداوند، سیرت و نیت پاک، وفای به ‌عهد و تقوا، صبوری در تمام مراحل زندگی، توکل به خداوند، برقراری عدالت و جهاد در راه خداوند از جمله راه‌های مهمی است که انسان را در پیشگاه خداوند محبوب می‌کند.

خوی حیوانی آمریکا عامل حمایت از کشتار مردم غزه است

نماینده ولی فقیه در استان یزد در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که یاری خداوند و رهنمودهای امام راحل ملت ایران را به الگویی برای سایر کشورهای مسلمان و حوزه مقاومت تبدیل کرد، گفت: برای برادران فلسطینی‌مان از خداوند متعال طلب صبر می‌کنیم و مقاومت این عزیزان را تحسین می‌کنیم.

وی افزود: امروزه مقاومت ملت فلسطین به مرحله مهم و حساس خود رسیده است، ملت مقاوم فلسطین رشد کردند و به لطف خداوند دشمن در طول این ۷۰ سال هیچ‌گاه نتوانست این ملت را شکست دهد.

امام جمعه یزد ضمن ابراز نگرانی در مورد ظلم استکبار جهانی علیه ملت فلسطین گفت: خوی حیوانی، استکبار جهانی و آمریکا را به درجه‌ای رسانده که به حمایت از کشتار زنان و کودکان غزه و ملت فلسطین رای می‌دهند و صدای مردم مظلوم غزه را نادیده می‌گیرند.

آیت‌الله ناصری با بیان این‌که استکبار جهانی برای رسیدن به مقصد خود از کشتار جمعی ابایی ندارند، عنوان کرد: حقوق بشر کجاست تا در برابر جنایانت رژیم کودک کش اسرائیل موضع گیری کند، تنها چیزی که در این واقعه مشخص است این است که آمریکا و سازمان ملل در راستای دستیابی به اهداف غیرانسانی خود حرکت می‌کنند و حقوق بشر نیز چشم خود را بر این جنایت آشکار می‌بندد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: ملت فلسطین شجاعانه و با ابتکار و اتکا به توانایی‌های خود قطعا در این مسیر به پیروزی می‌رسند.

تربیت جوانانی از جنس شهید فهمیده اعتلای کشور را رقم ‌می‌زند

آیت‌الله ناصری با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت شهید فهمیده تصریح کرد: یکی از مسائل مهم در پیشرفت کشور و اعتلای ایران تربیت نوجوانان و جوانانی همچون شهید فهمیده است.

وی افزود: فضای مجازی امروزه مسیر آگاهی فرزندان ما را منحرف کرده است و متاسفانه امروزه هویت فرزندانمان را بر اساس اهداف غربی در فضای مجازی شکل می‌دهند.

امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت تربیت اسلامی فرزندان ایرانی گفت: باید خانواده‌ها نسبت به تربیت اسلامی_ایرانی فرزندانشان کوشا باشند و نسبت به شکل‌گیری هویت کودکان ایران زمین بیش از گذشته جدی باشند تا در دنیای امروز که سرشار از مسیرهای گمراه کننده است، بتواند راه راست را تشخیص دهد.

وی تربیت صحیح را نوعی پدافند غیرعامل دانست و گفت: باید اسلام، شیعه و ملت مسلمان تقویت شوند و این مهم با تربیت صحیح صورت می‌گیرد.

 جواب نهی از منکر ضرب و شتم نیست

آیت الله ناصری با اشاره به ایام سالروز شهادت شهیدان علی وردی و عجمیان افزود: شهیدان آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان دو شخص وارسته بودند که در راستای عمل به فریضه دینی امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند، این افراد مگر چه گناهی داشتند که آنگونه ظالمانه و وحشیانه با این دو عزیز رفتار شد و در نهایت شهید شدند؟

وی افزود: البته این دو شهید بزرگوار در راه امام حسین(ع) گام برداشتند و به رستگاری رسیدند و نیز جاودانه شدند، اما انسانیت نمی‌پسندد که به دلیل امر به معروف و نهی از منکر فرد آمر را مورد ضرب و شتم قرار دهند.

امام جمعه ادامه داد: روحیه امر به معروف و نهی از منکر باید در همه افراد جامعه اسلامی از جمله طلاب و روحانیون، کسبه و بازاریان، کارگر و کارمند وجود داشته باشد و با این روحیه هست که می توانیم جامعه و آرمان های اسلامی و انقلابی خود را حفظ کنیم.

آیت الله ناصری با انتقاد از ضرب و جرح آمرین به معروف گفت: در جامعه اسلامی جواب امر به معروف و نهی از منکر پرخاشگری و ضرب و شتم  نیست بلکه همه اقشار و صنوف مختلف باید با آموزش و روش مناسب نسبت به اقامه و عمل به فریضتین جدی باشند.

پایان پیام/الف

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید