تل‌آویو، غرق در نمایشِ هماهنگی با کاخ‌سفید

مشاوران کابینه تل‌آویو در ادامه تلاش‌های بنیامین نتانیاهو برای کتمان اختلافات با واشنگتن، امروز چهارشنبه ۲۷ دسامبر اذعان کردند که با کاخ‌سفید هماهنگ‌اند و مقابله با جنبش حماس موضوع مورداهتمام هر دو طرف است.

تل‌آویو، غرق در نمایشِ هماهنگی با کاخ‌سفید

گروه بین‌الملل سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل؛ «اگرچه بین کشور ما و دولت آمریکا در مورد جنگ اختلافاتی وجود دارد، اما هر دو خواهان پایان‌دادن به جنبش حماس هستیم» این اظهارات مشاور ارشد نخست‌وزیر اسرائیل «مارک رگو» است. 

او در گفت‌وگو با شبکه سی‌ان‌ان اذعان کرد که ما با دقت به هر چیزی که واشنگتن می‌گوید گوش می‌دهیم، و فکر می‌کنم آن‌ها نیز با دقت به همه مطالبات ما توجه می‌کنند. 

این اظهارات رگو در حالی مطرح می‌شود که وزیر امور راهبردی کابینه اسرائیل ران درمر، از نزدیک ترین یاران نتانیاهو شب گذشته به آمریکا رفت تا با مقامات کاخ سفید دیدار و درباره مرحله بعدی جنگ در غزه رایزنی کند. 

حضور مشاور نتانیاهو در کاخ‌سفید برای رایزنی درباره جنگ غزه

در میانه فشارهای واشنگتن به نتانیاهو برای اتمام عملیات نظامی در غزه، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل هرتزی هالوی دیروز تاکید کرد که «این جنگ تنها پس از نابودی حماس و برای ماه‌ها ادامه خواهد داشت».

نهادهای نظامی تل‌آویو در حالی آتش‌بس، گذار به مرحله سوم جنگ و دیگر پیشنهادات کاخ‌سفید درباره جنگ غزه را رد می‌کنند که با ثبت آمار بی‌سابقه تلفات در میدان‌های نبرد، به تعبیر رسانه‌های عبری «روزهای سیاهِ» خود را سپری می‌کنند.

تلفات ارتش اسرائیل

مشاور ارشد نخست‌وزیر اسرائیل در تلاش برای کم‌رنگ نشان دادن این اختلاف‌نظر راهبردی، در پایان مصاحبه مطبوعاتی‌اش مدعی شد که در نهایت «هر دو طرف موافق نابودی حماس هستند و دستیابی به این هدف فقط مساله زمان است». 

پایگاه خبری آکسیوس از سفر ران دِرمر به‌عنوان «نزدیک‌ترین معتمد نتانیاهو» نام برده و نوشته بود که این مقام اسرائیلی مهمان کاخ سفید شده تا درباره کاهش مقیاس جنگ غزه و عملیات‌های کوچکتر رایزنی کند؛ موضوع اصلی این مباحثات بین دولت بایدن و کابینه نتانیاهو، چگونگی جمع‌بندی جنگ است.   پایان پیام/م

این نوشته در بین الملل ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید