تکمیل نخستین بیمارستان بحران کشور ره آورد سفر اول رئیسی به یزد+عکس

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: نخستین بیمارستان بحران کشور که از مصوبات سفر اول رئیس جمهور به یزد بوده، بهسازی و بازسازی شده است.

تکمیل نخستین بیمارستان بحران کشور ره آورد سفر اول رئیسی به یزد+عکس

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل در یزد، دکتر محمدرضا وفائی‌نسب ظهر امروز در جمع برخی خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: زیربنای این بیمارستان چهار هزار و ۴۰۰ متر مربع در ۲ طبقه، دارای ۸۹ تخت عمومی، ۱۶ تخت ای سی یو، ۵ تخت post icu  و ۸ تخت Nicu مجهز و استاندارد است.

وی افزود:  برای بهسازی و بازسازی این بیمارستان ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و هنوز پیمانکار ۴۰ میلیارد تومان طلب کار است و برای برقراری ارتباط این بیمارستان با بیمارستان شهید رهنمون یزد، ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز اعتبار نیاز دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: با بهسازی و بازسازی ساختمان قدیمی بیمارستان شهید دکتر رهنمون، ۱۱۷ تخت به ظرفیت بیمارستان اصلی اضافه خواهد شد که  بخش های چشم پزشکی، زنان و زایمان، گوش و حلق و بینی، نورولوژی، اتاق عمل، مراقبت‌های ویژه بزرگسالان و نوزادان و اطفال را دارد و در زمان ایجاد هرگونه بحران، بلافاصله تخلیه و در اختیار ستاد بحران قرار می گیرد.

دکتر وفایی‌نسب تصریح کرد: مهم ترین مزیت ساخت بیمارستان بحران در این مکان، جدا بودن آن از ساختمان اصلی است در عین حالی که همجوار با یک بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی می باشد و در کوتاه ترین زمان ممکن می تواند خدمات لازم پزشکی، پرستاری و پشتیبانی را به آن برساند.

بیمارستان بحران، نخستین بیمارستان بحران کشوراز طرح‌های ملی است که با افتتاح آن، می‌تواند کمکی بزرگی به بخش درمان استان در زمینه های مختلف باشد.

پایان پیام/الف

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید