خبر خوب| اختلاف این طایفه با پادرمیانی امام حسین«ع» حل شد!

خبر خوب اینکه غرق در نور و رحمت الهی هستید. این روزها دلتان را وصله کرده‌اید به امام حسین «علیه‌السلام» که محبوب دل خدا و پیامبرش است و سعادت دنیا و آخرت را به محبت خریده‌اید.

خبر خوب| اختلاف این طایفه با پادرمیانی امام حسین«ع» حل شد!

گروه خبر خوب: خبر خوب اینکه غرق در نور و رحمت الهی هستید. این روزها دلتان را وصله کرده‌اید به امام حسین«علیه‌السلام»که محبوب دل خدا و پیامبرش است و سعادت دنیا و آخرت را به محبت خریده‌اید. آن هم حسینی که در وصف یک قطره اشک عزادارانش امام باقر علیه‌السلام این طور می‌فرمایند:« هیچ کس نیست که ما را یاد کند، یا نزد او از ما یاد شود و از چشمانش هر چند به اندازه بال پشه ای اشک آید، مگر آنکه خداوند برایش در بهشت، خانه ای بنا کند و آن اشک را حجاب میان او و آتش دوزخ قرار دهد.»  قاسم‌های کوچک شهرما! در ایام عزای امام حسین«ع» امروز منتسب است به حضرت قاسم«ع». نوجوان امام حسن علیه‌السلام که مرگ و شهادت را در راه حق شیرین‌تر از عسل می‌دانست. نوجوانی که با وجود سن کمش،  درس شجاعت و متانت و معرفت را در دل خاندان علوی آموخت و  نتوانست و نخواست به آنچه در جامعه اطرافش اتفاق می‌افتد بی‌تفاوت باشد. حالا در مکتب عزا و رشادت قاسم، نوجوان‌هایی پرورش یافته‌اند که ایثار و رشادت‌شان تحسین برانگیز است. همین دیروز یکی از قاسم‌های زمانه‌مان«محمد مهدی کارگر بیده» ۱۶ ساله و ساکن میبد که به علت تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای خود را به بیماران اهدا کرد و چند زندگی را نجات بخشید. کبد، کلیه‌ها ودیگر اعضای محمدمهدی به بیماران نیازمند پیوند خورد.

نوجوانی که در مکتب قاسم بن الحسن علیهم السلام جان بخشیدن ار آموخت. وقتی اختلاف این طایفه با پادرمیانی امام حسین«ع»  حل شد! 6 سال است که میان طایفه‌شان اختلاف افتاده. همه این شش سال بین‌شان دعوا و کلنجار بوده. همه چیز از یک قتل غیر عمد شروع می‌شود و این طایفه سه‌هزار نفری را به جان هم می‌اندازد. تمام این سال‌ها را اولیای دم منتظر قصاص قاتل بودند. سال‌هایی که هر لحظه‌اش با دلخوری و درگیری گذشته. بارها ریش سفیدها آمده‌اند و وساطت کردند. بازاری‌ها، بزرگان محل و طلبه‌هایشان، اما این گره کور دشمنی باز نشده که نشده.امسال اما فصل آشتی‌کنان از راه رسیده. این‌بار برای پادرمیانی نام کسی وسط است که هیچ  کدام از طایفه نمی‌توانند دست رد به سینه‌اش بزنند. پویش «به عشق حسین می‌بخشم» می‌شود بهانه بخشش این طایفه دزفولی و شست وشوی دل‌ها با اکسیر عشق به اباعبدالله. هم میان طایفه صلح افتاده و هم فرد محکوم به قصاص به عشق امام حسین(ع) بخشیده شده و فرصت دوباره زندگی را خواهد داشت. 

بعد از 6 سال با پادرمیانی امام حسین«ع» بین این یک طایفه دزفولی صلح شد راننده‌ای که بار عشق حمل می‌کند! روزی‌شان از همین وانت می‌رسد. از صبح تا شب بار جا به جا می‌کند و پشت فرمان است تا خرج خانه را بدهد. خرج بچه‌ها را. اصلا چرخ زندگی‌شان پشت بند چرخ‌های همین وانت می‌چرخد. گاهی خوش‌روزی اند و گاه هم خداراشکر، بالاخره زندگی‌شان می‌گذرد. اما این کم‌هایشان دلیل نمی‌شود از یک خیرکثیر جا بمانند. حرف از راننده وانتی است که بار عشق حمل می‌کند. از آن آدم‌های بی‌ریایی است که هر چه را داشته بی‌حساب و کتاب آورده سر سفره اباعبدالله علیه‌السلام. تمام دارایی‌اش همان وانت است. وانتی که حالا شده سفیر عشق. آقای راننده به عشق امام حسین یک گوشه هیئت را گرفته و زیر خیمه ایشان کار سختی را نذر ارباب کرده است. قرار است این ده روز هم وانت و هم صاحبش رایگان در اختیار هیئتی‌های امام حسین«ع» باشند و امورات هیئت‌ها را انجام دهند. 

آقای راننده به عشق امام حسین یک گوشه هیئت را گرفته و زیر خیمه ایشان کار سختی را نذر ارباب کرده است. زائران اربعین و یک سفر 4 ثانیه‌ای ! این روزها که از غم غریبی ارباب‌مان به سینه می‌کوبید و اشک می‌ریزید. این روزها که لباس مشکی ارباب‌مان را به تن دارید و مهمان خانه امام حسین علیه‌السلام در هیئت‌ها هستید. حتما دلتان میان هر روضه پر می‌کشد و تا کربلا خودش را می‌رساند  و هر روز بی‌تاب‌تر می‌شوید برای اربعینی که می‌آید و پیاده‌روی که قسمت‌تان می‌شود یا نه؟ ان‌شاءالله که نام شما را هم در بین زائران اربعین بنویسند اما قبل از آن چند خبر خوش اربعینی به گوش‌تان برسانیم. فرمانده انتظامی ایلام اعلام کرده است: «مدت زمان خروج از گیت های گذرنامه مرز بین المللی مهران به چهار ثانیه کاهش یافته است. تمامی تمهیدات لازم از سوی دستگاه انتظامی استان برای اربعین در بخش‌های مختلف انتظامی، ترافیکی، مواد مخدر، گذرنامه، امنیت و … پیش بینی شده است.برای تسهیل در خروج زوار از گیت‌های های مرز مهران ۱۰۳ گیت در پایانه مهران فعال است.قرار است با هماهنگی و همکاری گذرنامه عراق مدت زمان خروج زوار از گیت‌های آن سوی مرز یعنی مرز زرباطیه نیز کاهش پیدا کند. زائران با برنامه ریزی‌های انجام شده می‌توانند با خودرو تا میدان اربعین منتقل و مدت زمان پیاده روی به دلیل گرمای هوا بسیار کمتر از سال‌های قبل است.»

مدت زمان خروج از گیت های گذرنامه مرز بین المللی مهران به چهار ثانیه کاهش یافته است. توصیه امام حسین«ع» برای گناهکاران  روزی شخصی خدمت امام حسین علیه السلام آمد و عرض کرد: ای پسر رسول خدا، من فرد گناه کاری هستم و توانایی دست برداشتن از گناه را ندارم. با این حال از شما درخواست دارم که مرا موعظه کنید. امام حسین علیه السلام فرمودند: «ای مرد، هرچه می خواهی بکن اما قبل از انجام دادن گناه چند چیز را رعایت کن: اول این که از رزق و روزی خداوند نخور، آن گاه هرکاری می خواهی انجام بده؛ دوم آن که از ملک خدا بیرون برو بعد هرچه دوست داری گناه کن؛ سوم آن که در جایی برو که خداوند تو را نبیند؛ چهارم، هرگاه ملک الموت خواست روح از بدنت جدا کند و جانت را بگیرد او را از خود دور کن؛ پنجم این که وقتی مالک دوزخ تو را به سوی آتش می برد اگر می توانی از کار او جلوگیری کن و وارد آتش جهنم نشو. در آن صورت هرچه می خواهی گناه کن». *خوش‌خبر باشید! و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید. منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید. پایان پیام/

این نوشته در زندگی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید