خبر خوب| میهمانی بزرگ در راه است

امروز پنجم تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. یک عزم جهانی برای نابودی پدیده‌ای خانمان‌سوز که از گذشته‌های دور سلامت جوامع را هدف قرار داده است. باید دست‌به‌کار شد. استحکام بنیان خانواده یک گام بزرگ است. گامی مؤثر که می‌تواند مانع از تخریب جامعه با سلاح مرگبار اعتیاد شود.

خبر خوب| میهمانی بزرگ در راه است

گروه خبر خوب: حیف است دست روی دست بگذاریم تا مردانی، مردانگی و غرورشان را ببخشند، زنانی عاطفه و مادرانگی را رها کنند و پسران و دختران نوجوان و جوانی هم آینده را با دنیایی از توهم معاوضه کنند و تمام رؤیاهایشان را دود کرده و به نیستی بسپارند. امروز پنجم تیرماه (۲۶ ژوئن)، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. یک عزم جهانی برای نابودی پدیده‌ای خانمان‌سوز که از گذشته‌های دور، سلامت جوامع را هدف قرار داده است تا فردای سبز و روشنشان را با نابود کردن نسل جوان و آینده‌ساز تهدید کند. البته قرار نیست ما هم بی‌تفاوت باشیم. باید دست‌به‌کار شد. استحکام بنیان خانواده یک گام بزرگ است. گامی مؤثر که می‌تواند مانع از تخریب جامعه با سلاح مرگبار اعتیاد شود. سدی محکم که مانع آسیب‌پذیری افراد در جامعه و سبب مقاومت آنان در برابر آسیب‌های اجتماعی خواهد بود. 

 تیم ملی نوجوانان سهمیه جام جهانی را گرفت  *نوجوانان فوتبال ایران جهانی شدند ازآن‌جایی‌که قرار است در صفحه خبر خوب حالمان خوب باشد و شاهد اخبار خوب ایران و ایرانی باشیم حسن مطلع این بسته، خبری باشد از حال خوب جوانان و نوجوانانمان؛ فرزندانی از این آب‌وخاک که در سایه حضور و توجه خانواده ای مستحکم بر بلندای موفقیت ایستاده‌اند و چشمان پدر و مادر به سربلندیشان روشن شده‌است. تیم ملی نوجوانان ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات جام ملت‌های زیر ۱۷ سال آسیا مقابل یمن پس از تساوی بدون گل در ۹۰ دقیقه، با نتیجه ۴ بر۲ در ضربات پنالتی به پیروزی رسید و ضمن صعود به مرحله  نیمه‌نهایی، سهمیه حضور در جام جهانی را کسب کرد.

میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر در راه است *امسال هم صحبت از میهمانی ۱۰ کیلومتری است اگر سری به حال و هوای کوچه پس کوچه های  شهرتان بزنید بدون شک عطر غدیر به مشامتان می رسد. خیلی از هموطنان روزهاست روزشمارش را زده اند و برای آمدنش ثانیه شماری می کنند.  به دستبوسی سادات رفتن و پای سفره سبز سیادتشان گل  تبرکی چیدن به جای خود،  اما احوالات عاشقان ولایت هم برای خودش شور و حال ویژه ای دارد. سری به خبرهای غدیر بزنید می شنوید که امسال هم صحبت از میهمانی ۱۰ کیلومتری است و سفره ای که قرار است پذیرای میهمانان غدیر باشد. طبق اخبار منتشرشده  امسال در جریان اکرام و پذیرایی تمهیدات چندبرابری برای مهمانی ۱۰ کیلومتری در نظر گرفته شده و قرار است بسیاری از کارخانه های معتبر تولید مواد غذایی کشور و گروه‌های بزرگ مذهبی شناخته شده، پایگاه‌های خدمت‌رسانی و پذیرایی خود را در مسیر میدان امام حسین تا انقلاب برپا کنند.

نماز جماعت در پارک زیبای خیابان ۱۷ شهریور تهران *محله ای که عاقبت بخیر شد! لذت یک نماز جماعت در هوای نیمه گرم شبی تابستانی و زیر نگاه آرام  آسمان فوق العاده است. به خصوص وقتی که بدانید اینجایی که دسته جمعی ایستاده اید و قامت می بندید به مدد نفس گرم اهالی متدین محله تان اینطور عاقبت بخیر شده است. اینجا پارک زیبای تهران واقع در خیابان۱۷شهریور است. چند وقتی بود که پاتوق اراذل و اوباش شده بود و حالا یک کانون فرهنگی برای کوچک و بزرگ اهل محل. اصلا چیزی که عیان است چه حاجت به بیان؟! دست مریزاد به  همت اهالی این محل که نشان دادند خواستن توانستن است.

  مغازه دار لرستانی، به یاد قصه عطش، سقایی می کند *به یاد حسین  مهمان‌نوازی اقوام ایرانی زبانزد خاص‌وعام است. ترک، کرد، لر و بلوچ هم ندارد. ایران همه خاکش مهربان پرور است و حالا این روزها که خورشید گرم‌تر از همیشه گرمای وجودش را بر سر و رویمان می‌ریزد، میهمان‌نوازی ساده و بی‌ریای یک مغازه‌دار لرستانی آن‌هم از جنس معرفت و ایمان، جور دیگری دل‌چسب است. او می‌خواهد به عشق سیدالشهدا(ع)، دل‌ها را به یاد گرمای سوزان کربلا بیندازد و کام همشهریانش را با جرعه‌ای آب به خنکی بنشاند. روی کلمن آب هم  نوشته است:« به یاد حسین(ع)» تا هر کس سیراب می شود دستی بر سینه بگذارد و  از عمق جان بگوید:« السلام علیک یا اباعبدالله»، او هم برکت رزق و روزی اش را از صاحب این نام بگیرد.

انگلیسی ها، مجسمه سرباز ساسانی را به ایران پس دادند *بازگشت سرباز ساسانی به وطن!  یک خبر خوب هم برای علاقمندان به باستان شناسی و البته فرهنگ و تمدن ایران عزیزمان: از دشمنی های دیرینه و چوب لای چرخ گذاشتن های گاه و بی گاه  مردم آزارهای جهانی، آن هم به اسم دلسوزی که بگذریم،  حکایت دزدی از نام و جان شعرا و دانشمندان گرفته تا عناوین خشکی ها و آب های ملی از جمله خلیج فارس و ایرانی الاصل خود خودمان، بسی کهنه است و این بار  مجسمۀ سرباز ساسانی که به تازگی به ایران تحویل داده شد. کاردار ایران در لندن می گوید:« مجسمۀ سرباز ساسانی که قاچاقی وارد انگلیس شده بود تحویل سفارت ایران شد.» ۲۶ دی ۱۳۹۴ مجسمۀ سنگی سرباز ساسانی در یکی از فرودگاه های انگلیس کشف و ضبط شد. سفارت بعد از ۷ سال پیگیری حقوقی توانست ضمن اثبات مالکیت و تعلق این اثر باستانی به ایران مقدمات بازگشت آن را به کشور فراهم کند. دلیل این تاخیر نیز طولانی‌شدن مراحل حقوقی و اداری آن در بخش پلیس جنایی انگلیس بود که البته شیوع کرونا نیز مزید بر علت شد.

*سلام بر ساکن بقیع هفتم ذی الحجه سالروز شهادت پنجمین امام شیعیان است. همان شاهد  کوچک ماجرای جانسوز کربلا و روزهای سخت غارت و اسارت  و آقایی که نفرت دشمنان از ایمان، عدالت، انسانیت و هر آنچه فضیلت است او را  غریبانه در  بقیع خاکی تنها و داغی همیشگی بر سینه محبانش گذاشت.  غنیمتی است که به بهانه سالروز شهادت باقرالعلوم(ع) سلامی به محضر او تقدیم کنیم و  پای مکتب اندیشه اش به شاگردی بنشینیم: در اصول کافی، جلد ۳، صفحه ۱۹۲ از امام باقر (ع) آمده است:«اگر خواستی بدانی که در تو خیری هست یا نه، به دلت بنگر. اگر اهل طاعت خدا را دوست داشت و از اهل معصیت بدش می‌ آمد، در تو خیری هست و خداوند تو را دوست می‌ دارد؛ اما اگر دلت از اهل خدا بدش می‌ آید و اهل معصیت را دوست می‌ دارد، در تو هیچ خیری نیست و خداوند تو را دوست ندارد و هر انسانی با کسی‌ است که او را دوست دارد.» *خوش خبر باشید!  و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هر یک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیانتان داشته باشید.   پایان پیام/

این نوشته در زندگی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید