روایت شاهد مازندرانی از حادثه تروریستی کرمان+ عکس و فیلم

خادم موکب شهید بلباسی مازندران که با شور و ذوق مشغول عکاسی در گلزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان بود از حال و هوای متفاوت در لحظه انفجار تا شام غریبان شهدا می‌گوید.

روایت شاهد مازندرانی از حادثه تروریستی کرمان+ عکس و فیلم

سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل مازندران ـ زری طاهری پرکوهی| ۱۳ دی ماه بعد از گذشت چهار سال بهانه‌ای شد تا جوانان مکتب حاج قاسم دل‌شان هوایی مزار سردار شود، موکب شهید بلباسی از مازندران برنامه استقرارش را برای حضور در کرمان در مزار شهید سلیمانی از دهم تا چهاردم دی ماه چیده بود. ازدحام حضور زائران حرم شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یک طرف، سلفی‌های عاشقانه کودکان، نوجوانان و جوانان از طرف دیگر، حال و هوای مزار حاج قاسم را اربعینی کرده بود.

تمثال شهدای مدافع حرم مازندران در کرمان در مسیر گلزار شهدا حمیدرضا اتویی ۳۴ ساله اهل سوادکوه عکاس و از خادمان موکب شهید بلباسی مازندران به عنوان یکی از شاهدان برای‌مان از حادثه تروریستی کرمان را روایت می‌کند.

موکب شهید بلباسی در کرمان در گلزار شهدای گمنام مشغول عکاسی در همان حوالی بودم که حدود ساعت ۳ بعدازظهر ۱۳ دی ماه انفجار مهیبی در ۴۰ متری موکب رخ داد، به محض شنیدن صدای انفجار خودمان را به مجروحان رساندیم‌.

حضور خانواده‌ها به همراه کودکان  نمی‌دانستم بالای سر کدام یک از مجروحان بروم، همین‌قدر بگویم که بچه‌ها مظلومانه شهید شدند، کودکان، زنان در روز مادر، مادران زیادی به شهادت رسیدند؛ فرزندان‌شان بالای سرشان بودند صدای‌شان می‌کردند، خوش به سعادت‌شان که در روز مادر و سالروز شهادت حاج قاسم در جوار مرقد ایشان به شهادت رسیدند، بدا به حال ما که جا ماندیم. چند روزی افتخار خادمی داشتیم همه چیز خوب بود تا اینکه این حادثه رخ داد؛ اولش گفتند کپسول گاز ترکیده اما حادثه تروریستی بود و مردم از ناحیه سر مورد اصابت ترکش‌ها قرار گرفته بودند، ماموران امنیتی حاضران را به سمت جنگلی که در اطراف گلزار وجود دارد هدایت کردند؛ عده‌ای قصد خروج از گلزار را داشتند که ۲۰ دقیقه بعد انفجار دوم صورت گرفت که به دلیل تجمع تلفات بیشتری داشت.

محل حادثه تروریستی کرمان بعد از این حادثه موکب‌ها با صلابت هر چه بیشتر به فعالیت خود ادامه دادند و حاضر به ترک مکان نشدند شب مراسم شام غریبان این شهدا برگزار شد. و اما من وقتی در تلویزیون غزه و عکاسانی که در آن لحظات حضور داشتند و صحنه‌هایی از شهادت و شهدا را ثبت می‌کردند می‌دیدم در دل می‌گفتم: “کاش من آنجا بودم و از شهدا عکاسی می‌کردم” اما دیروز فهمیدم که عکاسی از شهدا کار هر کسی نیست.

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید