سرپرست فرمانداری کرج: مسؤولان آماده سفر ریاست جمهوری باشند

سرپرست فرمانداری کرج با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهوری به استان، آمادگی مسؤولان را مهم برشمرد و گفت: تمام اهتمام خود را بکار بگیرید تا سفری پر امید و دستاورد برای شهرها رقم بخورد.

سرپرست فرمانداری کرج: مسؤولان آماده سفر ریاست جمهوری باشند

به گزارش سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل از کرج، یحیی رمضانی، سرپرست فرمانداری کرج، امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که در محمد شهر کرج با حضور ائمه محترم جمعه شهرهای محمدشهر و ماهدشت، بخشداران، شهرداران و جمعی از مسؤولان برگزار شد، اظهار کرد: شورای اداری عالی ترین شورای تصمیم گیری در سطح شهرستان است و برای رفع تکلیف مدیران پیش بینی نشده است؛ دارای حق رأی است و همه مدیران دستگاه ها باید شرکت کنند و اگر دستگاهی تخلف کند ترک فعل محسوب می‌شود لذا همه مدیران موظف هستند در بالاترین جلسه تصمیم سازی شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: ارزیابی عملکرد مدیران توسط بازرسی فرمانداری ویژه شهرستان کرج در دستگاه‌ها آغاز شده و طی ۶ ماهه آتی نتایج بررسی‌ها اعلام خواهد شد در این بین مدیرانی که از شاخصه های لازم برخوردار باشند تشویق می‌شوند و مدیران ضعیف نیز تعیین وضعیت خواهند شد. 

رمضانی با بیان اینکه ارزیابی مدیران براساس مستندات از اقدامات صورت گرفته انجام خواهد شد، گفت: اجازه نمی‌دهیم عملکردی مورد اجحاف واقع شود و حق اعتراض هم در نظر خواهیم گرفت.

معاون استاندار در ادامه با جمله ای از شهید تهرانی مقدم خطاب به مدیران، خاطرنشان کرد: فقط انسان‌های ضعیف بر اساس امکانات خود تلاش می‌کنند بنابراین انتظار می‌رود مسؤولان شهرستان کرج محدودیت‌ها را بهانه کم کاری ندانند وتمام تلاش خود را برای بهره مندی از امکانات و ظرفیت‌های موجود بکار ببندند. 

رمضانی در محور دیگری با اشاره به حملات عزتمندانه اخیر جبهه اسلام، تصریح کرد: رزمندگان مقاومت فلسطین از صبح شنبه عملیات همه جانبه و بی نظیر خود با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست‌ها را در شوک فرو برده، عملیاتی که تا این ساعت یک هزار کشته روی دست صهیونیست‌ها گذاشته است.

وی با تحلیلی بر اتفاقات هفته اخیر بیان کرد: از قلب محمدشهر به نتانیاهو اعلام می‌کنیم که جبهه مقاومت پیروز میدان خواهد بود و حملات عزتمندانه فلسطین مظلوم به بار نشسته است. 

رمضانی در ادامه ضمن گرامیداشت هفته فراجا با اشاره به جمله مفهومی مقام معظم رهبری نزدیکی به قله و فتح موفقیت‌ها را قریب دانست و خاطرنشان کرد: امسال به کوری چشم دشمنان، نابخردان و کوردلان با بی خوابی‌های دستگاه‌های امنیتی، سپاه پاسداران، بسیج و ارتش قهرمان امنیت تحت زعامت فرماندهی معظم کل قوا در کشورمان حاکم است. 

فرماندار کرج در محور دیگری از مدیران شهرستان خواست تا پازل توسعه را قابی از مدیریت جهادی تحت راهبردهای استاندار نستوه استمرار بخشند و جلوه‌های خدمت را به سمع و نظر مردم برسانند. 

موضوع انتخابات ادامه صحبت‌های فرماندار کرج را در شورای اداری به خود اختصاص داد و گفت: فارغ از نتایج آراء اینکه چه کسی رأی می آورد با رعایت امانت داری مسؤول هستیم که انتخاباتی سالم و قانونی با مشارکت بالای اجتماعی را در شهرستان کرج برگزار نماییم.

وی افزود: همه دستگاه‌های موظف هستند قانون انتخابات را بخوانند و امکانات و مورد نیاز را در اختیار ستاد استان و شهرستان قرار دهنند. 

رمضانی گفت: کلیه تجهیزات سخت افزاری و امکانات اجرایی همین طور نیروی انسانی کارآمد باید در اختیار ستاد قرار بگیرد و نباید مسؤولی در این زمینه از وظایف قانونی خود عدول کند.

فرماندارمرکز حوزه انتخابیه شهرستان‌های کرج، فردیس و اشتهارد، بیان کرد: تمامی عوامل اجرایی برگزاری انتخابات باید توجیهه باشند و با رعایت نظم و انضباط مقدمات اجرایی فراهم شود. 

فرماندار کرج در بخش دیگری راهبردهای برنامه‌های دهه فجر را نیز برای شهرداران و مدیران شهرستان ترسیم کرد و افزود: از ۱۵ آبان ماه افتتاح پروژه‌ها و طرح‌های مهم شهرها در کرج آغاز شود. 

وی افزود: شهرداران تقویم برنامه‌های اجرایی خود را در زمینه افتتاح پروژه‌ها به معاونت عمرانی فرمانداری کرج اعلام کنند. 

فرماندارکرج همچنین از مدیران شهرستان خواست تا سه شنبه ها را به روزهای بودن در کنار مردم اختصاص دهند و دیدارهای مردمی را با جدیت در راستای تکریم شهروندان اجرایی نمایند. 

وی همچنین حضور مدیران را در میز خدمت روزهای نماز جمعه مهم و ضروری خواند. 

رمضانی در ادامه با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهوری به استان، آمادگی مسئولان را مهم برشمرد و گفت: تمام اهتمام خود را بکار بگیرید تا سفری پر امید و دستاورد برای شهرها رقم بخورد.

فرماندار کرج در بخش دیگری گفت: دستگاه های خدمت رسان برای بارش های جوی نیمه دوم سال باید آمادگی لازم را داشته باشند و از اکنون تجهیزات و امکانات را بکار بگیرند. 

وی افزود: بدنبال سیل اخیر در محور کرج – کندوان و مستعد بودن بستر وقوع سیلاب های فصلی آمادگی لازم توسط دستگاه های آب منطقه ای، راهداری، حمل و نقل جاده ای، آبفا و تجهیز به دستگاه های نمک پاش و … صورت پذیرد. 

رمضانی همچنین بیان کرد: در اولین فرصت لیست پروژه هایی که نیاز به اعتبار ملی دارند و ۵۰ درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار هستند شناسایی و اعلام شود. 

طرح ضربتی جمع آوری اتباع بیگانه از دیگر موضوعاتی بود که فرماندار کرج بر آن اشاره کرد و گفت: این طرح در استان آغاز شده و دستگاه ها با همکاری فراجا و اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی در سطح شهرستان فرایند طرد اتباع بیگانه را تا خروج از شهرها استمرار بخشیده اند. 

رمضانی در بخش دیگری تکریم خانواده‌های معظم شهدا را یادآور شد و گفت: خانه های معظم شهدا بهترین نعمت و برکت برای کشورما هستند و مدیران از دق الباب و تفقد و دلجویی از این خانواده غفلت نورزند. این خانواده‌ها واجب الاتکریم هستند و این مهم از شاخص‌های ارزیابی مدیران نیز لحاظ شده است. 

فرماندار کرج در محور دیگری قرارگاه اجتماعی را طرحی در راستای مردمی سازی خدمات عمومی جامعه دانست و گفت: توزیع عادلانه امکانات در سطوح مختلف اجتماعی، خدماتی، فرهنگی و.. از محوری ترین مآموریت های قرارگاه اجتماعی بوده است که با درایت و راهبری دکتر عبداللهی استاندار محترم طی دو سال اخیر در جای جای استان اجرایی شده است. 

وی تاکید کرد: در دولت سیزدهم بالای شهر نشین مفهومی نباید داشته باشد، همه شهرنشین هستند و توسعه عادلانه امکانات در گستره شهری و سوق خدمات به سمت مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها جزو اصلی ترین بنیان های کار در قرارگاه اجتماعی بوده است. 

فرماندارکرج همچنین سرکشی از خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) را نیز از دیگر موضوعاتی برشمرد که مدیران شهرستان باید بر آن توجه داشته باشند. 

عفاف و حجاب محور دیگری از سخنان دکتر رمضانی را در جلسه شورای اداری شهرستان به خود اختصاص می داد. فرماندار کرج با خطاب قراردادن نماینده شهردار کلانشهر کرج در این رابطه گفت: جمعیت چند میلیونی کرج مرکز دائمی عرضه محصولات عفاف و حجاب ندارد و با توجه به مصوبه استاندار محترم در این رابطه بمنظور دسترسی مناسب مردم به خرید تولیدات مرتبط در این زمینه می بایست محلی توسط شهرداری کرج پیش بینی سود. 

وی افزود: از شهرداری کرج استدعا داریم که فضای مناسبی را بااولویت مرکز ماهان بمنظور عرضه محصولات مرتبط با عفاف و حجاب در نظر بگیرند. 

فرماندار کرج گفت: شهرداران نیز فضای مناسبی را به همین منظور در هر شهر اختصاص دهند.

وی افزود: در ادارات دولتی نیز موضوع عفاف و حجاب از مدیران تا کارمندان باید در دستور کار قرار داشته باشد. 

رمضانی بیان کرد: در بحث قانون جوانی جمعیت نیز دغدغه مقام معظم رهبری باید پیگیری شود و دستگاه‌ها همکاری لازم را برای اجرای مصوبات داشته باشند. 

وی خاطرنشان کرد: اخیرا به همت استاندار محترم ۵۰۰ قطعه زمین با همکاری اداره کل راه و شهرسازی در اختیار خانواده های چند فرزندی قرار گرفته که اقدام ارزنده ای بوده است. 

فرماندار کرج در بخش دیگری حمایت از واحدهای تولیدی را مهم برشمرد و گفت: سرمایه گذاران در شرایط امروز جامعه حکم سربازان پیاده نظام را دارند مدیران دستگاه ها سنگ اندازی نکنند و مانع این نشوند که سرمایه ها در سایر نقاط هزینه شود. 

وی بیان کرد: بزودی با همکاری اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی پنلی را که در زمینه اشتغالزایی ایجاد شده راه اندازی خواهیم کرد که تمامی بیکاران صاحب کار و شغل خواهند شد.

فرماندار کرج گفت: شهرک‌های صنعتی کرج نیازمند نیروی کار هستند و زمینه را برای توسعه اشتغالزایی فراهم خواهیم کرد. 

معاون استاندار گفت: در دولت سیزدهم نرخ بیکاری استان البرزبه 8 درصد رسیده است و با تدابیری که به پیش گرفته ایم این رقم نیز کاهش خواهد داشت.

موضوع ایجاد درآمدهای پایدار شهری از دیگر محورهایی بود که فرماندار کرج بر آن تاکید کرد و افزود: شهرداران سعی کنند درآمدهای پایدار شهری ایجاد کنند و طرح های نیمه تمام را برای تحقق این مهم به بخش خصوصی واگذار کنند. 

وی افزود: بوم گردی از فرصت های قابل توجهی است که مورد توجه قرار نگرفته است و در شهرها باید این ظرفیت ها به فرصت های سرمایه گذاری و درآمد زایی منتهی شود. 

توصیه های فرماندار کرج به بانک‌های خصوصی 

رمضانی در بخش پایانی صحبت‌های خود توصیه‌هایی به بانک‌های خصوصی داشت.

وی بیان کرد: عملکرد بانک های بخش خصوصی در شهرستان کرج زیر ذره بین قرار دارد اینکه بانک ها منابع و مصارف خود را در چه زمینه هایی صرف می کنند و خروجی آن به نفع شهرستان چگونه خواهد بود و مردم چه انتفاعی از این مهم می‌برند از موضوعاتی است که توسط مدیران بانک ها باید مورد توجه قرار بگیرد. 

در ابتدای جلسه شورای اداری شهرستان کرج،ضمن سخنرانی ائمه محترم جمعه محمدشهر و ماهدشت، شهرداران محمدشهر، گرمدره و ماهدشت گزارشی از اقدامات ۶ ماهه خود در شهرهای اقماری کرج ارائه نمودند. مهم ترین مسائل محمدشهر که میزبان جلسه شورای اداری شهرستان کرج بود نیز در این جلسه مطرح شد تا توسط دستگاه‌های مسؤول مورد پیگیری قرار بگیرد.

در پایان این جلسه احکام اعضای هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های ادارات شهرستان کرج نیز به منتخبین اعطا شد.

پایان پیام/

این نوشته در استانها ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید