فارس من| نوروزی: برگزاری هم‌زمان آزمون‌ کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است

نائب رئیس دوم کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به «درخواست حذف نفرات مشترک که در ۲ آزمون مرکز و یا کانون وکلا قبول شدند»، گفت: برگزاری هم‌زمان آزمون‌ کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است.

فارس من| نوروزی: برگزاری هم‌زمان آزمون‌ کانون وکلا و مرکز وکلا اشتباه است

به گزارش باشگاه خبرنگاران توانای سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل، مخاطبان سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل با ثبت پویشی با عنوان « درخواست حذف نمرات مشترک که در دو آزمون مرکز و یا کانون وکلا قبول شدند. » عنوان کردند که به دلیل همزمانی دو آزمون کانون وکلا و مرکز وکلا، زمان هر دو آزمون طوری برنامه‌ریزی شد که افراد قبول، مشترک هر دو آزمون شدند که این باعث شد داوطلبان در هر دو جا ثبت‌نام کنند و عملاً قانون تسهیل دور زده شود و نفرات کمتری قبول شوند و راه اشتغال و توسعه جوانان با موانع مواجه شود. لذا خواهشمندیم لیست قبول‌شدگان کانون وکالت که ثبت نام کردند از لیست مرکز وکلا حذف و افراد و جوانان دیگر جایگزین شوند.

در همین راستا حجت‌الاسلام والمسلمین حسن نوروزی نماینده رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه توانا با اشاره به برگزاری هم‌زمان آزمون‌ کانون وکلا و مرکز وکلا، گفت: برگزاری این آزمون‌ها به طور همزمان اشتباه است. این آزمون‌ها باید جداگانه برگزار شود. وی با بیان اینکه آزمون باید مستقل از هم باشد،  تصریح کرد: حتی در زمان مصاحبه روی یک، چهار هزار تا مصاحبه داریم نه 2 تا چهار هزار تا، اینگونه فعالیت اشتباه است. نایب‌رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:  مراکز مرتبط باید آنچه که مجلس تصویب کرده را تمکین کنند، آزمون باید به گونه‌ای باشد که جوان‌های بیشتری بتوانند در آزمون شرکت کنند. در ادامه نوروزی خاطر نشان کرد: ما به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی و کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس پیگیر این موضوع بودیم که سطح علم وکلا را هم از کانون مربوط به قوه قضاییه و هم کانون وکلا افزایش دهیم یعنی از ۱۰۰ هزار نفر به ۱۵۰ نفر وکیل برسانیم. نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمک به اشتغال جوانان در حوزه حقوق و وکالت، تاکید کرد: با به کارگیری جوانان بیشتر در حوزه وکالت، هزینه مردم در این زمینه را کاهش دهیم و سعی کنیم مردم از وکالت با هزینه کمتر بهره ببرند. نوروزی با بیان اینکه همیشه در هر کاری عده‌ای به سهم خود گاهی در مقابل قانون می‌ایستند، افزود: آن‌ها باید بدانند که وقتی قانونی را قانونگذار وضع می‌کند بر روی آن قانون سال‌ها کارشناسی انجام شده است. لذا ما انتظارانمان این است که همه طوری فعالیت کاری داشته باشند که به قانون عمل شود. پایان پیام/

این نوشته در توانا ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید