موشک‌های ابرفراصوت چین قاتل ناوها و سامانه‌های دفاعی آمریکا هستند

اسناد لو رفته پنتاگون از برتری موشک‌های چین بر ناوگان دریایی و سامانه دفاع موشکی آمریکا حکایت دارد.

موشک‌های ابرفراصوت چین قاتل ناوها و سامانه‌های دفاعی آمریکا هستند

به گزارش گروه بین‌الملل سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل، اسناد لو رفته پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) از برتری موشکی چین بر ناوگان دریایی و  سامانه‌های دفاعی آمریکا حکایت دارد.

به گزارش منابع خبری، خبرنگار شبکه «فاکس نیوز» روز سه شنبه  در این زمینه در توییتی نوشت که مقام‌های آمریکا در خفا اذعان دارند که ناوهای هواپیمابر آمریکا در مقابل با چین تغییر دهنده وضعیت جنگ به نفع ایالات متحده نیستند زیرا ناوگان دریایی چین مجهز به موشک‌های برد متوسط از جمله موشک «دانگ فنگ-۲۶» ملقب به قاتل ناوهای هواپیمتبر با برد ۳۰۰۰ مایل است که این ناوگان را به چالش می‌کشد.

 خبرنگار روزنامه «واشنگتن پست» نیز در این زمینه گفت که اسناد لو رفته پنتاگون آشکار ساخت موشک‌های ابرفراصوت چین ناوها و سامانه‌های دفاعی ارتش آمریکا را مغلوب می‌کنند.

«جاش راگین» خبرنگار روزنامه واشنگتن پست در این زمینه گفت: «ما ۳۰ سال صرف ساختن ناوهای هواپیمابر و دفاع موشکی کردیم اما چینی‌ها موشکی با هزینه بسیار کمتر ساخته‌اند که تجهیزات ما را از کار می‌اندازد. این موشک‌ها فراصوت هستند و می‌توانند با مانورهای خود ناوهای هواپیمابر ما  را تا “گوام” هدف قرار دهند. اگر آن‌ها تصمیم به استفاده از موشک‌های خود بگیرند، ناوهای هواپیمابر ما نمی‌توانند وارد نیمی از  اقیانوس آرام  شوند.»

در گزارش اخیر «موسسه مطالعات هوافضای چین» وابسته به دانشگاه نیروی هوایی آمریکا آمده است که نیروی موشکی چین هم از نظر پیچیدگی موشک‌ها و هم از نظر اندازه زرادخانه خود در حال گسترش است. رشد موشک‌ها و پرتابگرها بر اساس تعداد روزافزون تیپ‌های نیروی موشکی چین قابل توجه است.  

 

در این گزارش آمده که این موشک‌ها شامل موشک‌های قاره پیما از جمله «دانگ‌فنگ-۳۱» و همچنین موشک بالستیک ضد کشتی «دانگ فنگ-۲۱» می‌شود. قدرت موشکی متعارف چین بیش از ۲۲۰۰ موشک بالستیک و کروز تخمین زده می‌شود که بزرگترین نیروی موشکی جهان محسوب می‌شود. چین بیش از ۱۰۰۰ موشک در برد تایوان که هدف اصلی راهبردی نظامی این کشور است، مستقر کرده است.

سرگرد «کریستوفر میهال» افسر اتمی و ضد سلاح های کشتار جمعی آمریکا گفت که علاوه بر اعداد، دقت برخی از موشک‌های چینی تا ۸۰۰ درصد افزایش یافته است.

سرگرد میهال گفت که موشک‌های چین با ارزش‌ترین دارایی نظامی کنونی چین هستند زیرا آنها توانایی‌های تهاجمی و دفاعی در برابر طیف گسترده‌ای از دشمنان را در اختیار چین قرار می‌دهند (جزئیات بیشتر).

پایان پیام/

این نوشته در بین الملل ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید