نعیم قاسم: همسویی بین‌المللی علیه ملت سوریه وجود دارد

معاون دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان از رفتارهای دوگانه کشورها در برخورد با زلزله‌زدگان ترکیه‌ای و سوری انتقاد کرد.

نعیم قاسم: همسویی بین‌المللی علیه ملت سوریه وجود دارد

به گزارش گروه بین‌الملل سومین همایش ملی علمی پژوهشی پدافند غیر عامل، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان گفت: «از دیدگاه ما مردم سوریه و ترکیه، مردم و عزیزان ما هستند و ما در کنار آن‌ها خواهیم بود».

وی تأکید کرد: «همسویی بین‌المللی علیه ملت سوریه وجود دارد که این امر به دور از ارزش‌های انسانی است».

بنابر گزارش شبکه المنار، شیخ قاسم با اشاره به خسارت‌های زیاد ناشی از زلزله در سوریه و ترکیه بر ضرورت همبستگی همه برای حمایت از ملت‌های سوریه و ترکیه تأکید کرد و گفت: «متأسفانه شاهد همسویی بین‌المللی علیه مردم سوریه به بهانه مخالفت با نظام سوریه هستیم و این واقعا اشتباه و به دور از ارزش‌های انسانی است».

وی افزود که قطعا تحریم‌های آمریکا و اروپا و اغلب کشورهای عربی علیه سوریه یکی از موانع اصلی در ارائه خدمات موثر در وضعیت فعلی است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۸ درجه در مقیاس ریشتر به مرکزیت ترکیه، سحرگاه روز دوشنبه، بخش‌های زیادی از منطقه غرب آسیا و شرق مدیترانه را به لرزه درآورد.

داده‌های مراکز زلزله‌نگاری حاکی از آن بود که که این زمین‌لرزه در مرز ترکیه و سوریه و در ۲۶ کیلومتری شمال شرق غازی‌آنتپ ترکیه رخ داده است.

براساس گزارش‌ها، این زمین‌لرزه در کشورهای ترکیه، سوریه، لبنان، فلسطین، عراق، اردن، مصر، عربستان سعودی و بخش‌های از اوکراین و اروپا از جمله یونان، بلغارستان و… به ثبت رسید.

وزارت بهداشت این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد: «شمار قربانیان زلزله به ۱۴۴۸ زخمی و ۷۶۹ کشته در استان‌های حلب، لاذقیه، حماه، ادلب، طرطوس افزایش یافته و این آمار نهایی نیست.»

پایان پیام/  

این نوشته در بین الملل ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید